Vypočuj si ma!
Text článku bol nahovorený syntetickým hlasom, preto audionahrávka nemusí spĺňať všetky fonetické požiadavky.
Prinášame vám prehľad noviniek z virtuálneho sveta a bezpečnosti na internete za obdobie 4. – 10. augusta 2025.
Šéf Mety očakáva príchod superinteligencie
Šéf spoločnosti Meta, ktorá prevádzkuje sociálne siete Facebook a Instagram, sa nedávno podelil o svoju víziu superinteligencie a to, ako zasiahne do našich životov.
Firma na vývoj AI vydáva nemalé prostriedky a platí horibilné sumy špecialistom, ktorí na posúvaní AI na ďalšie úrovne pracovali v konkurenčných spoločnostiach, ako je OpenAI, ale napríklad aj Apple.
Viac sa dozviete na hnonline.sk…
Nová generácia AI modelu sľubuje nevídané možnosti
Po niekoľkých mesiacoch čiastkových informácií je nástroj ChatGPT inovovaný o model GPT-5. Dostupný je dokonca aj pre používateľov bezplatnej verzie.
Napojenie na Gmail a Kalendár by otvorilo dvere tomuto nástroju pre viac používateľov. Doteraz sa mnohí rozhodli používať radšej Gemini, keďže tento sa aj v bezplatnej verzii a bez tzv. Workspace účtu dokázal prepojiť s vašimi dátami v rôznych aplikáciách od Googlu. Toto ale bude na začiatku len pre tých, čo si za ChatGPT platia.
Prečítajte si viac na touchit.sk…
Ktoré slovenské weby sú najnavštevovanejšie?
Prvé dve miesta zostávajú stabilné. Zoznam.sk sa vrátil na tretiu priečku, web s miliónovou návštevnosťou zrazu spadol o skoro dve tretiny.
V júli v rebríčku top 30 najnavštevovanejších stránok nadpolovičná väčšina zaznamenala pokles. Prepady boli percentuálne väčšie ako nárasty. Za pozornosť stojí web Markízy, ktorý dosiahol najhoršie číslo od septembra 2023.
Prečítajte si viac na zive.aktuality.sk…
Eset a Europol spojili sily v boji proti kybernetickým zločincom
Spoločnosť Eset sa zapojila do novej iniciatívy agentúry Europol, ktorej cieľom je posilniť medzinárodný boj proti kybernetickej kriminalite. Pilotná fáza programu Cyber Intelligence Extension Program (CIEP) umožní spoluprácu verejných a súkromných organizácií v reálnom čase a efektívne zdieľanie informácií o kybernetických hrozbách.
Viac sa dozviete na teraz.sk…
Slováci nevedia existovať bez sociálnych sietí
Najviac času na sociálnych sieťach trávia mladí ľudia z generácie Z. Len šesť percent z nich sa zmestí do odporúčaného limitu dvoch hodín denne. Staršie generácie na tom síce nie sú ideálne, no predsa len o niečo lepšie. S vekom totiž čas strávený na sociálnych sieťach postupne klesá.
Prečítajte si viac na fontech.sk…