Vypočuj si ma!
Text článku bol nahovorený syntetickým hlasom, preto audionahrávka nemusí spĺňať všetky fonetické požiadavky.
Do výzvy pre veľké projekty, ktorú sme otvorili 15. marca 2024, prišlo celkom 205 žiadostí o finančnú podporu. Každá bude formálne skontrolovaná našim sprostredkovateľom – Nadáciou Pontis. Výsledok hodnotenia odbornej komisie ako vždy včas zverejníme.
A ktorá téma oslovila žiadateľov najviac? Pozrite si priložený graf:
zdroj: sk-nic.sk
Drvivá väčšina žiadostí aj naďalej spadá do témy „projekty efektívne využívajúce informačno‐komunikačné technológie k vzdelávaniu alebo projekty vzdelávajúce o týchto technológiách“, čiže v skratke e-vzdelávanie. Vysoký záujem o vzdelávanie prostredníctvom IKT nás veľmi teší a zároveň potvrdzuje správnosť nášho rozhodnutia ponechať túto tému v dosiaľ každej zverejnenej výzve Fondu SK-NIC.
Téma zameraná na riešenia pre podporu inteligentného mesta bola zaradená po prvýkrát a zaznamenala 12%-tný úspech. Teraz už len s napätím očakávame, aké inovácie predstavia naše mestá či obce.
Zvyšných 15% žiadostí patrí téme „podpora digitálnej inklúzie“, kde očakávame projekty, ktoré skvalitnia život ľuďom s rôznym znevýhodnením.
O finančnú podporu z nášho fondu opäť žiadali rôznorodé organizácie, združenia, spolky, neziskové organizácie či jednotlivci z celého Slovenska. A najlepším z nich prerozdelíme až 300 000 EUR!
„Projekty, ktoré sme v ostatných siedmich výzvach Fondu SK-NIC podporili, sú naozaj skvelé, o mnohých z nich však stále vie iba málokto, čo je veľká škoda. My sa snažíme každému projektu pomáhať aj s jeho zviditeľňovaním, aj keď nie sme mediálnou spoločnosťou. Na našom webe virtualno.sk však nájdete úplne všetko, ale môžete sa pozrieť aj na naše sociálne siete, pretože každý úspešný projekt má u nás svoju videovizitku,“ hovorí Peter Bíro, generálny riaditeľ SK-NIC, a.s.
A čo Fond SK-NIC už v minulosti podporil?
Financie z fondu pomohli napríklad vzniknúť aplikáciám, hrám či videokurzom, vybavili školy, pomohli vzdelávať učiteľov, vytvárali osvetu v oblasti kyberbezpečnosti či psychohygieny a mnohé iné. Najviac ich bolo poskytnutých v kategórii e-vzdelávanie, kde suma dosiahla už vyše 660 000 EUR. Rozdelilo si ju 70 projektov.
O finančnú podporu z Fondu SK-NIC sa od roku 2019, teda jeho vzniku, uchádzalo celkom 1232 projektov. Dokázali sme podporiť 105 z nich a to celkovou sumou viac ako 1 200 000 EUR! Tuto cestou by sme radi odkázali ďalším šikovným záujemcom, že nasledujúca výzva štartuje na jeseň…