Vypočuj si ma!
Text článku bol nahovorený syntetickým hlasom, preto audionahrávka nemusí spĺňať všetky fonetické požiadavky.
Prinášame vám prehľad noviniek z virtuálneho sveta a bezpečnosti na internete za obdobie 22. – 28. júla 2024
Spoločnosť OpenAI predstavila svoju odpoveď na Google vyhľadávač
Spoločnosť OpenAI oficiálne predstavila svoj vyhľadávač SearchGPT využívajúci prvky AI jazykového modelu GPT-4.
Nový vyhľadávač SearchGPT je poháňaný rodinou AI jazykových modelov GPT-4 a poskytuje súhrne informácie z webu v reálnom čase s odkazmi na relevantné zdroje. Služba je momentálne vo fáze testovania a pri spustení je obmedzená na 10 000 testovacích používateľov.
Viac sa dozviete na mojandroid.sk…
Na Slovensko prichádza nová platobná metóda
Slovenský trh čoskoro privíta novú platobnú metódu, ktorá sľubuje revolúciu v spôsobe, akým platíme za online nákupy. Blik SK, predtým známy ako Viamo, oznámil spoluprácu s Tatra bankou na uvedení svojho inovatívneho platobného riešenia.
Prečítajte si viac na fontech.sk…
Vyše 40 percent Slovákov má skúsenosť s pokusom ukradnúť im peniaze z účtu
Až 41 percent ľudí na Slovensku má osobnú skúsenosť s podvodníkmi, ktorí sa od nich pokúsili dostať osobné údaje s cieľom ukradnúť im peniaze z bankového účtu.
Najviac takýchto nekalých praktík sa deje prostredníctvom emailov, nasledujú SMS, telefonáty a sociálne siete. Polovica opýtaných na takéto snahy o podvod nereagovala, len 7 percent kontaktovalo banku a 6 percent políciu, a 2 percentá sa nechali podviesť.
Viac sa dozviete na sme.sk…
Nová webová stránka ako informačný bod pre oblasť umelej inteligencie
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR spustilo novú webovú stránku, ktorá bude slúžiť ako informačný bod pre oblasť umelej inteligencie (AI). Hlavným cieľom je poskytnúť odbornej i laickej verejnosti jednoduchý prístup k relevantnej legislatíve, dokumentom a iniciatívam v oblasti AI.
Prečítajte si viac na teraz.sk…
Banky v eurozóne musia zlepšiť odolnosť voči kybernetickým útokom
Euróska centrálna banka vyhodnocovala, ako banky reagujú na útoky hackerov a ako po nich dokážu obnoviť svoju obchodnú činnosť. Celkovo záťažové testy ukázali, že banky majú k dispozícii príslušné rámcové plány, v niektorých oblastiach je však stále priestor na zlepšenie.
Výsledky záťažového testu majú byť zahrnuté do každoročného auditu bánk. ECB vykonáva priamy dohľad nad poprednými bankami v eurozóne od novembra 2014. Do najnovšieho kybernetického záťažového testu sa zapojilo 109 finančných ústavov.
Viac sa dozviete na topky.sk…