Prinášame vám prehľad noviniek z virtuálneho sveta a bezpečnosti na internete za obdobie 9. – 15. septembra 2024
Dohľad NBS nad digitálnou odolnosťou finančných subjektov sa má rozšíriť
Dohľad Národnej banky Slovenska v oblasti digitálnej odolnosti dohliadaných subjektov by sa mal rozšíriť.
Nariadenie a smernica DORA sú súčasťou balíka opatrení, ktorých cieľom je ďalej umožniť a podporiť potenciál digitálnych financií v oblasti inovácií a hospodárskej súťaže, a zároveň zmierniť príslušné riziká kybernetických útokov posilnením digitálnej prevádzkovej odolnosti inštitúcií pôsobiacich na finančnom trhu.
Viac sa dozviete na hnonline.sk…
Výdavky do digitálnej reklamy na Slovensku výrazne stúpli
V prvom polroku bolo do internetovej reklamy preinvestovaných v absolútnej hodnote 104 miliónov Eur. K rastu príjmov prispeli aj investície do politických kampaní – voľba prezidenta SR a voľby do Európskeho parlamentu.
K pozitívnemu trendu v roku 2024 prispeli aj ekonomické faktory – pokles inflácie a navráteniu sa k hodnotám zo začiatku roka 2022 či zastabilizovanie úrokových sadzieb.
Prečítajte si viac na strategie.hnonline.sk…
Prvý internetový vyhľadávač začal ako študentský projekt
Dnešné moderné internetové vyhľadávače zvládajú mnoho úloh, napokon celý internet je komplexný. Aj v raných začiatkoch celosvetovej siete však existovali projekty, ktoré sa dajú označiť za „internetové vyhľadávače“.
Boli oveľa jednoduchšie, no na svoju dobu pokrokové. Za vôbec prvý takýto produkt sa považuje projekt známy ako „Archie“.
Prečítajte si viac na zive.aktuality.sk…
Slováci v kryptomenách vidia potenciál
Pri znalostiach aj záujme o investície do kryptomien sú Slováci výrazne rozdelení. Aktuálne ich vlastní 16 percent Slovákov, pričom 28 percent sa o obchodovanie s nimi zaujíma.
Celkovo 51 percent Slovákov kryptomeny dobre pozná alebo si myslí, že sa v nich orientuje. Naopak, 49 percent ich vôbec nepozná alebo o nich nemá bližšie informácie.
Viac sa dozviete na trend.sk…
Slovenské školy budú pokryté kamerovým systémom s umelou inteligenciou
Do konca roka 2026 by malo byť pokrytých kamerovým systémom s umelou inteligenciou zhruba 3000 škôl. Cieľom je zabrániť šíreniu rôznych bezpečnostných hrozieb.
Pomocou umelej inteligencie budú kamery schopné identifikovať, kedy dôjde k neočakávanému správaniu a určitému riziku.
Prečítajte si viac na skrsi.rtvs.sk…