Vypočuj si ma!
Text článku bol nahovorený syntetickým hlasom, preto audionahrávka nemusí spĺňať všetky fonetické požiadavky.
Prinášame vám prehľad noviniek z virtuálneho sveta a bezpečnosti na internete za obdobie 24. – 30. marca 2025.
Takmer polovica TOP manažérov dôveruje umelej inteligencii viac ako sebe
Generatívna umelá inteligencia čoraz viac ovplyvňuje strategické rozhodovanie vrcholového manažmentu. Nový prieskum spoločnosti SAP ukázal, že 44 percent členov najvyššieho vedenia firiem by zmenilo svoje pôvodné rozhodnutie, ak by dostali odporúčanie od umelej inteligencie (AI). Ďalších 38 percent respondentov by jej dôverovalo natoľko, že by jej prenechali rozhodovanie.
Viac sa dozviete na nextech.sk…
Mladí hackeri zo Slovenska získali prvé miesto v medzinárodnej súťaži v Dubline
Slovensko zažiarilo na medzinárodnej kyberscénne! Štvorica slovenských študentov z tímu Slovak Cyber Team triumfovala na prestížnej súťaži ZeroDays CTF v Írsku. Ich výkon ohúril konkurenciu – z viac ako 100 tímov zvíťazili v dramatickom finále, kde vyriešili desať úloh v poslednej hodine.
Prečítajte si viac na netky.sk…
Microsoft nasadzuje umelú inteligenciu v boji proti hackerským útokom
Kybernetická bezpečnosť je téma, ktorá nedáva spať hlavám veľkých technologických spoločností. Túto problematiku berie vážne aj spoločnosť Microsoft, ktorá bude na zvýšenie bezpečnosti využívať umelú inteligenciu.
Spoločnosť Microsoft oznámila spustenie nových AI agentov (Security Copilot), ktorí majú pomôcť zlepšiť kybernetickú bezpečnosť vo viacerých oblastiach. Majú byť zodpovední za automatizáciu niektorých úloh spojených s odrážaním útokov na sieť.
Prečítajte si viac na zive.aktuality.sk…
EÚ investuje miliardy do technologickej suverenity
Európska únia sa rozhodla výrazne posilniť svoju technologickú nezávislosť a konkurencieschopnosť. Európska komisia v piatok oznámila, že v rámci programu Digitálna Európa na roky 2025 až 2027 vyčlení 1,3 miliardy eur na rozvoj umelej inteligencie (AI), kybernetickej bezpečnosti a digitálnych zručností. Tento strategický krok má zabezpečiť, aby Európa nezaostávala za technologickými veľmocami, akými sú USA a Čína.
Viac sa dozviete na fontech.sk…
Pred 180 rokmi sa narodil Wilhelm Röntgen
Nemecký profesor fyziky Wilhelm Conrad Röntgen objavil v roku 1895 elektromagnetické žiarenie – lúče X. Na jeho počesť ich nazvali röntgenovými. Prvý laureát Nobelovej ceny za fyziku sa narodil presne pred 180 rokmi.
Röntgenové lúče objavil počas experimentu s katódovou trubicou. Zistil, že kovová platňa zachytila neznáme žiarenie prechádzajúce cez materiály s rôznou hrúbkou.
Prečítajte si viac na vedanadosah.cvtisr.sk…