Škola Felix Košice je otvorená pre deti, rodičov aj učiteľov, pre ktorých nie sú dôležité jednotky na vysvedčení ani kto dokáže najtichšie sedieť v lavici, ale radosť z učenia, zvedavosť a šikovnosť detí, poznatky a zručnosti pre život a pre budúcnosť.
Byť, či nebyť s micro:bit? je o tvorivej spolupráci a vzájomnej inšpirácii pre zodpovednú prípravu na digitálnu budúcnosť. Práca s micro:bitmi je zážitková, interaktívna, praktická a zmysluplná. Na trhu existuje viacero podobných platforiem, no pri mnohých hrozí riziko, že časom ich autori prestanú s podporou, prípadne bude nutné si neustále dokupovať nové zariadenia, či súčiastky.
“Napriek tomu, že už teraz v oblasti digitálnych technológií využívame mnoho inovatívnych metód, chceme svoje portfólio rozšíriť aj o programovanie, praktickú činnosť a fyzickú manipuláciu s technickými komponentami micro:bit tak, aby sa plnohodnotne mohli zapojiť všetci žiaci školy na rôznych vyučovacích hodinách – nie len na hodinách informatiky. Zaangažujeme celý tím našej školy, vytvoríme banku modelových vyučovacích hodín, všetky výsledky a know-how budeme zdieľať s odbornou aj laickou verejnosťou,” uviedla Natália Dostálová, projektová manažérka.
Konštruktivizmus v praxi, učenie pre život, inovatívne pedagogické prístupy a metódy práce s deťmi, spoluprácu s expertmi aj rodičmi a komunitou, sú hlavnými prioritami školy Félix v Košiciach.
Vďaka podpore z Fondu SK-NIC budú absolventi školy nielen naplno rozvíjať svoje intelektové schopnosti, ale aj vedieť porozumieť a tvorivo pristupovať k novým situáciám.